Jak prać koszule męskie? Pielęgnacja

Redakcja

15 grudnia, 2023
Koszule męskie to najważniejsza pozycja w męskiej garderobie. Można je prać i suszyć, ale zwykle trwa to bardzo długo. Jakie są najlepsze sposoby na pranie koszul męskich?

Jak prać koszule męskie? Pranie ręczne

Użyj chłodnej wody z kranu, która ma co najmniej 30 stopni Celsjusza lub mniej. Napełnij zlew zimną wodą i wymieszaj w jednej filiżance biały ocet, a następnie w dwóch filiżankach sodę oczyszczoną. Wrzuć koszulę, upewniając się, że jest całkowicie zanurzona w wodzie (nie tylko z wierzchu). Pozostaw do namoczenia na 15 minut przed myciem jak zwykle przy użyciu detergentu. Oparte na mydle produkty nie są zalecane, ponieważ mogą one pozostawić pozostałości na tkaninach, które mogą spowodować blaknięcie kolorów! Później wyciągnij koszulę i wysusz.

Jak prać koszule męskie – czyszczenie chemiczne

Aby wyprać koszulę, należy usunąć plamy i nie uszkodzić koszuli – należy zastosować pranie chemiczne. Pierwszym krokiem jest ręczne usunięcie plam z koszuli wilgotną ściereczką, a następnie powieszenie koszuli na sznurku z innymi ubraniami, tak aby nie dotykała najpierw innych, a tym samym zapobiegała przenoszeniu się na nie plam. Drugim krokiem jest upewnienie się, że nie uszkodzisz koszul, używając zbyt dużej siły lub nacisku podczas prania, ponieważ jeśli tak się stanie, mogą się rozpaść pod naciskiem podczas suszenia, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.

Polecane: