Jak dopasować koszulę taliowaną do sylwetki?

Redakcja

11 grudnia, 2023

Koszula taliowana, inaczej koszula o kroju slim fit, to koszula, która posiada większe wcięcie w talii, niż ta o kroju regular. Jest bardziej przylegająca do ciała. Eksponuje w ten sposób sylwetkę i sprawia, że wyglądamy na wyższych. Fason slim fit jest szczególnie modny w ostatnich latach. Taką koszulę należy dobrze dopasować do swojej sylwetki, ponieważ nawet delikatnie za mały rozmiar może się już nie mieścić. Ten rodzaj koszul jest przeznaczony dla osób o szczupłej sylwetce.

Jakie fasony koszul eleganckich taliowanych są najmodniejsze w tym sezonie?

Jest to pytanie, które często pojawia się wśród ludzi, a mianowicie, który styl koszuli jest najmodniejszy w tym sezonie. Wiele osób ma tendencję do myślenia, że koszule slim-fit są najmodniejsze, ale to naprawdę zależy od tego, jakim typem osoby jesteś. Jeśli jesteś kimś, kto lubi mieć trochę więcej miejsca w klatce piersiowej, wtedy dopasowana koszula może być dla Ciebie bardziej stylowa. Jeśli jednak szukasz czegoś mniej formalnego i bardziej wygodnego, to koszula slim-fit może być bardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb w tym sezonie. Koszule slim-fit są modne we wszystkich rodzajach. Zwłaszcza jednokolorowe eleganckie koszule, które możesz założyć do garnituru.

Jak nosić eleganckie koszule taliowane?

Proporcjonalnie, im szczuplejsza koszula, tym lepiej. Idealną tkaniną na koszule wyszczuplające jest mieszanka bawełny i poliestru, która jest mało rozciągliwa, dzięki czemu ściśle przylega do ciała i nie przesuwa się zbytnio. Aby mieć pewność, że znajdziesz odpowiedni rozmiar, zmierz się przed zakupem i porównaj rozmiary różnych marek.

Polecane: